Tani, dobry, funkcjonalny – smartfon idealny

Tani, dobry, funkcjonalny – smartfon idealny

Wiele się o nich ostatnio słyszy. Nic w tym wszakże dziwnego. Posiada je większość ludzi w mieście. Słyszy się o nich wiele na wsi. Choć może trafniej byłoby napisać, „słyszy się z nich”, służą przecież do rozmów. Jak się jednak okazuje, nie tylko. Smartfon. Urządzenie wielofunkcyjne. Który model wybrać, by nie żałować.

Wybór nowoczesnego telefonu, z tzw. linii „smart” nie należy do łatwych. Rok w rok, wielkie koncerny zasypują rynek urządzeń mobilnych kolejnymi edycjami swoich mniej bądź bardziej rozpoznawalnych smartfonów. Ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy nawet najwytrwalszych. Dwa tysiące. Trzy tysiące za telefon. Za tę kwotę można kupić całkiem niezłego peceta. Idąc jednak tym tropem, wyśrubowana cena nie powinna nikogo dziwić. W dzisiejszych czasach, flagowce, czyli smartfony z górnej półki posiadają komponenty dorównujące licznym komputerom, sprzed kilku lat. Czy oznacza to posiadając 300-500 złotych w portfelu nie znajdzie się sprzętu dla siebie? Nic bardziej mylnego.

Należy jednak wiedzieć, że trzeba będzie dokonać pewnych znaczących wyborów. Przede wszystkim. Jakiej wielkości ma być aparat? Najpopularniejsze, są obecnie telefony o przekątnej ekranu, około pięć cali. Oczywiście zdarzają się telefony mniejsze, jak i większe. Dla osób starszych, mających problem z obsługą urządzenia, stworzono specjalne modele smarfonów z dużymi klawiszami.

Tani i dobry smartfon powinien także, oferować dostęp do bogatej bazy aplikacji. Pod tym względem, zdecydowani wygrywają urządzenia z Androidem. Telefony od Apple i te napędzane Windows Phone również posiadają pokaźną bibliotekę, jednakże w stosunku do sklepu Google Play, nie mają porównania. Dla miłośników zdjęć, ważny będzie także aparat w telefonie. Obecnie nie ma sensu kupować urządzeń posiadających mniej niż 8Mpix. Nie ulega wątpliwościom, że smartfony są zdecydowanie mniej wytrzymałe niż tradycyjne telefony komórkowe. Co za tym idzie, jeżeli pragnie się posiadać wytrzymalszy model, warto zainteresować się tymi, na których obudowę, składają się aluminiowe elementy. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, trzeba będzie pokusić się o dodatką osłonę na telefon, a jak wiadomo, ona dodatkowo kosztuje.

 

About the author